niedziela, 23 czerwca, 2024

W Warszawie jest MOC! – edycja I

Projekt „W Warszawie jest MOC!” jest dla tych, którzy chcą zmienić coś w otaczającej rzeczywistości Uważacie, że w miejscu, w którym mieszkacie nic się nie dzieje? Brakuje ciekawych propozycji dla młodzieży? Nie ma co robić z wolnym czasem? A może uważacie, że fajnie by było podzielić się z kimś swoją pasją, a przy okazji ją rozwinąć?

Wystarczy stworzyć zespół złożony z kilku kolegów i koleżanek, trochę uporu i cierpliwości, fajny pomysł, zorganizowany opiekun i… można wypełniać wniosek. Projekty zgłaszane do programu „W Warszawie jest MOC!” mogą otrzymać dofinansowanie nawet do 4000 zł. Jest o co walczyć. Projekty można składać w 4 obszarach: kultura, edukacja, rewitalizacja i INNE.

„W Warszawie jest MOC!” to program, który inicjuje, tworzy i realizuje młodzież pod czujnym okiem opiekuna. W takich inicjatywach młodzież ma szansę sprawdzić w praktyce swoje pomysły, bezpośrednio i aktywnie uczestnicząc w planowaniu i realizacji projektów. Realizacja programu stanowi istotne doświadczenie w ramach edukacji pozaformalnej, a także stwarza młodym ludziom okazję do dyskusji i refleksji nad wybranym tematem – w kontekście ogólnokrajowym oraz buduje poczucie, że wnoszą swój własny wkład w rozwój swojego miasta.

Wszystkie zespoły będą mogły liczyć na pomoc doradców, czyli osób, które dzięki doświadczeniu w pracy z młodzieżą są przygotowane do tego, aby towarzyszyć grupom, wspierać proces uczenia się i ułatwiać im uczestnictwo w projekcie. Doradcy pełnić będą różne role, zależnie od potrzeb danej grupy młodzieży. Wspieranie opierać się będzie na asystowaniu młodym ludziom w przemyślanym i kreatywnym procesie, który inspiruje do odkrywania ich potencjału. Młodzi ludzie stają się ekspertami w realizowanym przez siebie
projekcie, a sam proces wspierania zakłada, że każdy młody człowiek jest kreatywny i wartościowy. Mając to na uwadze, osoby wspierające będą aktywnie słuchać i obserwować
uczestników oraz dostosowywać swoje podejście, aby odpowiadać na potrzeby młodzieży. Ponadto będą odkrywać, wyjaśniać i podążać tokiem myślenia młodych ludzi, aby ułatwić im osiągnięcie zakładanych rezultatów, zachęcać ich do odkrywania samych siebie, naprowadzać na właściwe tory rozumowania oraz budować w nich poczucie odpowiedzialności.

Dokumenty do pobrania

Informator

Karta oceny

Kosztorys

Oświadczenia

Porozumienie

Regulamin projektu

Wniosek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj