czwartek, 13 czerwca, 2024

W Warszawie jest MOC! Edycja V

PROJEKT „W WARSZAWIE JEST MOC” – EDYCJA V

Projekt „W Warszawie jest MOC!”, to już piąta z kolei edycja zadania, aktywnie włączającego warszawską młodzież w życie publiczno-społeczne środowiska miejskiego (klasy, szkoły, społeczności lokalnej), edukację i wszechstronny rozwój. To program – narzędzie, przy wykorzystaniu którego młodzi, warszawscy uczniowie po raz kolejny uzyskają szansę wzmocnienia, podbudowy i rozwoju swojej kreatywności – poprzez niezbędne wsparcie organizacyjne, rzeczowe i finansowe – będą mieli okazję do zrealizowania własnych pomysłów i inicjatyw, tak niezbędnych potrzebom środowiska, któremu je dedykują, jak i im samym młodym ludziom – w procesie zdobywania kluczowych dla zbliżającego się życia dorosłego kompetencji i umiejętności.

Projekt „W Warszawie jest MOC!” powstał z myślą o młodej społeczności m.st Warszawy – aktywnej, kreatywnej, innowacyjnej, pomysłowej i twórczej, której potencjał – często niewykorzystany – wymaga odpowiedniego poprowadzenia i ukierunkowania. Jako wiodące narzędzie projektu, opracowano system mini grantowego konkursu, pozwalającego wchodzącej w dorosłość młodzieży wykorzystać własne możliwości i stworzyć a następnie zrealizować unikatowe przedsięwzięcie, służące rozwojowi – zarówno samego środowiska wnioskodawców jak i społeczności miasta.

Piąta odsłona zadania – wzorem swych poprzednich edycji – angażuje różnorodne grupy uczniowskie warszawskich placówek oświatowych i otwiera przed nimi świat niezliczonych możliwości – zmiany, udoskonalenia i wszechstronnej współpracy wielu środowisk, płaszczyzn, przestrzeni, by w jeszcze większym stopniu odpowiedzieć na potrzeby środowiska, w którym żyją. W dwuletniej perspektywie finansowej (2022 – 2023), obok finansowego wsparcia przedsięwzięć stworzonych przez warszawską młodzież, zaplanowano wszechstronny mentoring i pomoc organizacyjno-doradczą młodzieżowych inicjatyw, zgłoszonych w ramach konkursu grantowego. Bezpośrednią grupę celową zadania tworzy młodzież warszawskich placówek oświatowych (mieszkającą bądź ucząca się w placówkach prowadzonych przez m.st. Warszawa), z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Projekt dopuszcza nadto udział osób dorosłych (pełnoletnich), jako celowa grupa bezpośrednia, oferująca wsparcie zespołom młodzieżowym, szczególnie w sytuacjach, kiedy autorami pomysłów na młodzieżowe inicjatywy są osoby niepełnoletnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj